W telewizji kabarety były znane dosłownie od zawsze. Można powiedzieć, że wraz z momentem, kiedy pojawiała się telewizja, pojawiły się właśnie kabarety. Dlatego też nie dziwi fakt, że skoro ludzie tak bardzo lubią być rozśmieszani, to weszło to do powszechnego użytku. Zamiarem telewizji jest kreowanie nastrój, należy zwrócić uwagę na to, że ona przez cały czas wyłącznie podaje złe informacje, które wzbudzają lęk czy złość, żeby to jakość załagodzić, raz na jakiś czas musi być puszczany kabaret.


Ma on rozładować sytuacje, jednocześnie utrzymać ludzi w stanie rządnym tragicznych zdarzeń, ale z drugiej strony także raz na jakiś czas przełamać ten stan, żeby oni po prostu zbytnio nie popadali w paranoję.
Nie jest to łatwe, niemniej jednak da się to zrobić. Dlatego też same kabarety dobierane są bardzo rozsądnie i rozważnie tak, żeby osiągnąć dzięki temu maksimum korzyści. Trzeba przyznać, że kabaret dla telewizji jest czymś bardzo cenny, bowiem według sondaży ludzie dzielą się tak naprawdę na dwa typy. Pierwszy typ to taki, który przez cały czas chce oglądać to, co negatywne, drugi natomiast to taki, który skupia się prawie wyłącznie na pozytywy wach. Innymi słowy mówiąc, jeżeli telewizja ograniczy się tylko do jednej strony medalu, może stracić naprawdę dużą widownię, a przecież nie o to chodzi. Każda telewizja chce mieć jak najwięcej oglądających, bo przecież na tym polega jej cała magia.
Im więcej ludzi ją ogląda, tym lepsze daje to efekty. Większa oglądalność to więcej reklamodawców, a także większe pieniądze. Kabaret w telewizji jest potrzebny i jego ilość musi być rozsądnie wyważona z ilością wiadomości negatywnych.