Nie jest łatwo znaleźć pomysł na skecz kabaretowy, a już tym bardziej taki, który rzeczywiście sprawdzi się w każdej sytuacji. Gusta ludzkie są wszak tak różne, że czasami dosłownie nie sposób jest znaleźć coś, co idealnie wpisałoby się w upodobania większości ludzi. Dlatego też nie dziwi fakt, że teraz wykorzystuje się każdą sytuację i przerabia ją na ileś tam sposób, żeby osiągnąć dzięki temu spodziewany efekt.


Pomysły czasami przychodzą same, wszak w naszym życiu jest tyle zabawnych sytuacji, że tak naprawdę można wykorzystać wszystko. Innym razem trzeba stworzyć coś absurdalnego, coś, czego jeszcze nie było. Niemniej jednak sprawdzonym sposobem kabareciarzy jest koloryzowanie jakiejś zwyczajnej sytuacji, rozdmuchanie jej do nieprawdopodobnych rozmiarów. Każdego z nas spotyka w życiu coś mniej lub bardziej śmiesznego i każdą z tych sytuacji można wedle potrzeby przerobić tak, żeby stała się jeszcze zabawniejsza, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Można wykorzystać naprawdę rożne sposoby. Sęk tkwi tylko w tym, jaki to przyniesie efekt.


Czasami można czerpać z sytuacji, które aktualnie dzieją się na świecie i to także będzie doskonały pomysł, wszak teraz mamy tyle nieprawdopodobnych zdarzeń, że nic tylko robić z tego kabaret. Bywa, że kabareciarze przerabiają lub wdrażają w życie żarty, niemniej jednak tutaj mamy akurat taki grząski grunt, bowiem jeżeli kawał jest bardzo śmieszny, to zna go wielu ludzi i jego wykorzystanie po prostu będzie się mijać z celem, bo nikogo to już nie rozśmieszy, a twórcy będą posądzeni o odtwarzanie gotowców.